ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی

بریتانیا با سیستم فوق العاده آموزش عالی و صدها دانشگاه ، در سطح جهان تجربه ای غنی را برای دانشجویان بین المللی به ارمغان می آورد.دوره ها و دانشگاه ها با هم متفاوت بوده و هر دانشجو نیز به دنبال همین تفاوت ها است. بنابراین انتخاب دوره مناسب در دانشگاه مناسب، کمی کار و زمان می طلبد.

رتبه بندی دانشگاهای کشور انگلستان به ۳ دسته ی یک تا ده دنیا که شامل بهترین های این کشور نظیر آکسفورد و کمبریج و لندن میباشد که جدا از شرایط بسیار سخت پذیرش در این کشور از هزینه ی زیادی برای افراد بین المللی برخوردار بوده و خیلی مورد توصیه نمی‌باشد.

نوع دوم دانشگاههای این کشور که بهترین نوع پذیرش ویزای تحصیلی انگلستان و پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان به آن تعلق دارد که شامل دانشگاه‌های رتبه‌های ده تا صد انگلستان در این کشور می‌شود که به مراتب هزینه هایی بهتر و امکاناتی جهانی را در بر دارد و مورد توصیه برای اخذ پذیرش می‌باشد.

نوع سوم که به نوعی به مراکز آموزش فانتزی و لوکس این کشور اطلاق می‌شود از لحاظ کیفی پایین بوده هزینه ی بسیار بالای تحصیلی را در برداشته که آن هم مورد توصیه نمی‌باشد.اخذ ویزای تحصیلی انگستان در تمام مقاطع تحصیلی و در تمام سنین برای متقاضیان امکان پذیر می باشد و اگر سن افراد از ۳۵ سال بالاتر باشد، اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با ریسک بالایی مواجه خواهد شد. لازم به ذکر است که کشور انگلستان دارای ۳۴۰۰ دانشگاه و کالج است و دانشگاه ها و کالج های این کشور از رنکینگ بسیار بالایی در سراسر دنیا برخوردار هستند.

دوره تحصیل در انگلستان از مابقی کشورها یک سال کمتر می باشد. برای مثال در اکثر نقاط دنیا دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو سال است در حالی که در کشور انگلیس ۹ ماه و یا ۱۲ ماه (بسته به نوع دوره انتخابی) می باشد و البته مدرک اعطایی از دانشگاه های این کشور با آنکه دوره تحصیل در انگلستان از مدت تحصیل تصویب شده در کشور ما کمتر است ، مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد .

 در دوران تحصیل در مقطع لیسانس به بالا نیز متقاضی حق کار به صورت رسمی را نیز خواهد داشت و انتخاب گزینه اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان برای اشخاصی که هدف از مهاجرت خود را یافتن کار در این کشور و اخذ ویزای کار بنا نهادند ، بهترین راه می باشد.